POMODORO NA TENERIFE - restaurace ve skále

10.10.2018

Ostrov věčného jara Tenerife patří mezi mé oblíbené destinace. Klima je opravdu hodně příjemné a zejména sever a západ ostrova se vyznačuje nádhernou a působivou krajinou. Nejlépe se na Tenerife s rodinkou cítíme ve městě Puerto de la Cruz, které je romantické a nabízí spoustu možností pro děti i milovníky gastronomie. A to je něco přesně pro nás. Na ostrov se pravidelně vracíme už spoustu let, jelikož nás k němu pojí i pracovní aktivity s místním papouščím parkem LORO PARQUE (www.papousci.com). Při žádném pobytu na severu ostrova jsme si nenechali ujít posezení v POMODORU, úžasné restauraci ve skále s dojemným výhledem na vysoké ostré vlny Atlantského oceánu.


Letos v lednu se nám podařilo návštěvu POMODORA posunout i do kuchyně. Celé to bylo jedna velká náhoda. V plánu byl celý leden na Tenerife, a na Airbnb jsme hledali vhodný dům, který bychom si na tu dobu pronajali. Protože jsou naše cesty spojeny i s fotografováním pokrmů, je pro nás, hned po vhodnosti místa pro naše tři děti, důležitá prostorná a dobře vybavená kuchyň. A ta podle fotografií na webu byla v domě Villa Dorina v El Duraznu. Vždy si vybíráme odlehlejší čtvrť, protože turistický ruch nemáme příliš v lásce :-) Kuchyň vypadala přesně tak, jako na fotkách z Airbnb, což byla první dobrá zpráva. Po chvíli jsme si všimli, že je u informačních prospektů v domě poměrně velké množství prospektů naší oblíbené restaurace POMODORO. Když jsem poté mluvila s agentkou, která nám dům předávala, sdělila mi, že ta restaurace patří majiteli Villy Dorina. V tu chvíli mi bylo jasné, proč je ta kuchyně tak úžasně vybavená! Agentka se hned nabídla, že Paolovi zavolá a domluví schůzku, abychom mohli udělat reportáž pro foodmix...


Jsou tři hodiny odpoledne, polovina ledna 2018. Usedám za stůl v restauraci POMODORO. Číšník mi nabídne kávu a dávám si „Cortado leche y leche“, což je espresso s mlékem, oslazené kondenzovaným mlékem. Normálně kávu vůbec nesladím, ale tuhle místní specialitu miluju. Po chvíli dorazí Paolo. Vysoký charismatický muž s rozšafnou a laskavou energií. Na první pohled, podnikatel každým coulem. Paolo pochází z Velké Británie a jeho rodina na Tenerife emigrovala, když mu byly tři roky. Svůj život zasvětil rodině, provozování restaurací a cestování.